Untitled Document
 
  
 
  LUH ADI VERİLEN LEVHALARDA HAFIZLIK YAPIYORLAR ...

Afrika kıtasında çocuklar okuma yazmayı ve temel dini bilgileri imkansızlıklar sebebiyle uygunsuz ve sağlıksız koşullarda öğrenmek zorunda kalıyorlar. Sömürgeci devletler Müslüman Afrika halklarını eğitim yolunda çok geri bırakmışlar.

 
 
  
 
  İHH'dan Suriye'ye dev yardım konvoyu

İHH'nın yurt dışından bazı sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla topladığı insani yardım malzemelerini taşıyan 46 TIR, Suriye için yola çıktı.

 
 
  
 
  İHH 3 milyon Suriyeli çocuğu hayata bağladı ...

İHH Suriye'deki iç savaş nedeniyle evlerini kaybeden ve aileleriyle farklı bölgelerde yaşamak zorunda kalan yaklaşık 3 milyon Suriyeli çocuğu hayata bağladı.

İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'deki iç savaş nedeniyle evlerini kaybeden ve aileleriyle farklı bölgelerde yaşamak zorunda kalan yaklaşık 3 milyon Suriyeli çocuğa umut oldu.

 
 
  
 
  İHH'NIN 6.ULUSLARARASI YETİM BULUŞMASINDAYDIK ...

İHH tarafından dünyanın 13 ülkesinden Türkiye’ye getirilen yetimler, “6. Uluslararası Çocuk Buluşması”ndaki gösterileri ile davetlilere duygulu anlar yaşattı.

 
 
  
 
  228 ŞARK ÇIBANI HASTASINI TEDAVİ ETTİK

İHH ve AYDER adına gönüllü bir grup, kurban çalışmaları ve Suriyeli mülteciler arasında yaygın olan şark çıbanı hastalığının tedavisine yönelik sağlık çalışmaları için Lübnan’daydı.

 
 
  
 
  5 KITADA 93 ÜLKEDE 45 BİN 18 HİSSE KURBAN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILDI...

22 yılın verdiği güvenle bu yıl kurban organizasyonunu yurt içindeki kurban çalışmaları ile birlikte 5 kıtada 93 ülke ve bölgede gerçekleştirdik.

 
 
  
 
  SURİYE'YE 115.YARDIM TIRIMIZI GÖNDERDİK ...

İnsani krizin giderek büyüdüğü Suriye’de  geleceğe dönük büyük çalışmalar yapan Konya İHH ve AYDER 115.İnsani yardım aracını göndererek hayır kervanına bir yenisini ekledi.

 
 
  
 
  İHH'dan binlerce Kürt mülteciye sıcak yemek ...

Kobani'den Sanliurfa'nın Suruç ilçesine gelen mültecilere sıcak yemek dağıtıldı. 

 
 
  
 
  KONYA İHH-AYDER, iyilikte yarışan sınıfları bekliyor

İHH-AYDER Yönetim Kurulu Üyesi, Yetim Birim Başkanı Hidayet Yılmaz düzenlenen basın toplantısı ile ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesini yeni eğitim ve öğretim yılı için başlattıklarını açıkladı.

 
 
  
 
  KOMŞULUK HAKKI İÇİN 114.TIRIMIZI SURİYE'YE GÖNDERDİK ...

Konya’da, yardımseverlerin katkılarıyla hazırlanan 1 yardım tırı daha İHH-AYDER aracılığıyla Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

 
 
  
 
  İHH 94 ÜLKEYE KURBAN BEREKETİNİ GÖTÜRECEK

İHH İnsani Yardım Vakfı Konya Şubesi bu yılki Kurban organizasyonunu yurt içindeki Kurban çalışmaları ile birlikte 93 ülke ve bölgede geçekleştirecek. 22 yıldır Kurban organizasyonu gerçekleştiren İHH’nın bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedeli 450 TL. Vekâlet yoluyla kurbanlarını İHH'ya bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasında dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. 

 
 
  
 
  Bu bayram da yetimlerin yüzü gülecek ...

Her bayram olduğu gibi bu bayramda da yetimlerimizi maddi olarak destekleyebilir, onlara bayramlık giysiler hediye edebilirsiniz. Bir çocuğun bayramlık giysi bedeli 80 lira.

 
 

Ana Sayfa Hakkimizda Faaliyetler Haberler Videolar Resim Galerisi Hesap Numaralari Gizlilik Taahhüdü Online Bagis Iletisim
  AYDER - Anadolu Insani Yardim Dernegi - Tüm hakklari saklidir.
 • Toplam: 37380  • Bugün: 173
 • Online: 1
Copyright 2010
© NANOMEDYA