Untitled Document
 
  
 
  Suriye’de ekmek krizi büyüyor

Suriye’deki fırınlarda un yokluğu dolayısıyla başlayan ekmek krizi büyüyor, böyle devam ederse sonuçlar ölümcül olabilir.

 
 
  
 
  İHH Doğu Guta’da 2 bin yetime yardım ulaştırdı ...

İHH, Al İmdat kurumu ile birlikte abluka altındaki Doğu Guta’da canlarını ortaya koyarak 2 bin yetime yardım ulaştırdı.

 
 
  
 
  İHH’nın desteğiyle Somali’ye ilk ziraat fakültesi ...

Somali’de ilk kez ziraat üzerine bir üniversite İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından açıldı. Geçmişte büyük kıtlığın yaşandığı Somali’de tarımsal üretimi arttırmak için önemli bir projeye imza atıldı.
İHH’nın bilindiği üzere yaklaşık iki yıldır Somali’de yürüttüğü “Tarım Okulu Projesi” daha da geliştirilerek kurulan Zemzem Üniversitesi bünyesinde ülkedeki ilk ziraat fakültesi açıldı.

 
 
  
 
  ‘’İYİLİKTE YARIŞAN SINIFLAR’’ PROJESİ AKŞEHİR’DE TANITILDI ...

Geçtiğimiz hafta Konya Akşehir İHH Temsilciliği tarafından organize edilen ‘’İyilikte Yarışan Sınıflar’’ projesi ilçede tanıtıldı. Sunum yapmak üzere İHH bünyesinden Melek Temel ve Emrin Çebi’nin katılımıyla gerçekleştirilen sunumlar 3 farklı alanda yapıldı. Sunum yapılan Akşehir Sağlık Meslek Lisesi , Akşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Akşehir Öğretmenevi’nde projeye ilgi büyüktü.

 
 
  
 
  Konya’dan Suriye’ye 118. Yardım TIR’ı ...

Yardımseverlerin katkılarıyla hazırlanan yardım TIR’ı Konya İHH aracılığıyla Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

 
 
  
 
  İHH KIRIM TATARLARINI YALNIZ BIRAKMIYOR ...

İHH ve Uluslararası Mülteci Hakları Derneği üyelerinden oluşan bir heyet, Ukrayna’dan referandum sonucu ayrılarak Rusya’ya bağlanan Kırım bölgesini ziyaret etti.

 
 
  
 
  KONYA İHH-AYDER YETİMLERİN KORUNAĞI OLUYOR ...

Geçtiğimiz günlerde şiddetli yağış ve fırtına sonrası El Birri Vettakva yetim sahasında bulunan evlerin çatısı yıkıldı. Toplam 165 yetimin ikamet ettiği evlerde oluşan hasar nedeniyle Suriye’li yetimler mağdur duruma düştü. 

 
 
  
 
  MAZLUMA UZANAN EL SURİYE'YE 117.YARDIM TIRI ...

Konya İHH – AYDER Suriye'ye ihtiyaç malzemeleri bulunan 1 tır yardım daha gönderirken, Konya’dan gönderilen yardım tırı sayısı 117’ye ulaştı.

 
 
  
 
  SURİYE’YE 116.YARDIM TIRI GÖNDERİLDİ ...

Konya’da, yardımseverlerin katkılarıyla hazırlanan yardım tırı KONYA İHH-AYDER aracılığıyla Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı. 

 
 
  
 
  KONYA GENÇ İHH'DAN '' ÜMMETİN MAZLUMİYETİNE ÇARE'' ...

Dünyanın dört bir yanında iyilik hareketlerini sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı Konya’da çalışmalarını AYDER çatısı altında devam ettiriyor.

 
 
  
 
  Akşehir İHH-AYDER Temsilciliği Konferans Düzenledi ...

İHH-AYDER Akşehir temsilciliği tarafından düzenlenen ve Gazeteci-Yazar,SİBEL ERASLAN’ın konuşmacı olarak katılıdığı program Akşehir Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Müslüman kadında KIYAM “konulu konferansa yoğun bir katılım vardı. 

 
 
  
 
  DİRENİŞ BÖLGELERİNDE Kİ KADININ DURUMU ...

Konya’da hanımlar tarafından oluşturulan ve  birçok büyük organizasyona imza atan Konya İHH – AYDER Bayanlar Komisyonu yoğun katılımlı bir kahvaltı programı gerçekleştirdi.

 
 

Ana Sayfa Hakkimizda Faaliyetler Haberler Videolar Resim Galerisi Hesap Numaralari Gizlilik Taahhüdü Online Bagis Iletisim
  AYDER - Anadolu Insani Yardim Dernegi - Tüm hakklari saklidir.
 • Toplam: 1418  • Bugün: 89
 • Online: 1
Copyright 2010
© NANOMEDYA